Mladi grade mir: Završеn još jedan YU Peace kamp

Još jedan Mirovni YU Peace kamp okupio je mlade iz Srebrenice, Tuzle, Gornjeg Vakufa/Uskoplja, Vukovara i Sombora, koji se nakon zajedničkog druženja i edukativnih aktivnosti vraćaju svojim zajednicama bogatiji za nova prijateljstva, iskustva i drugačije poglede na svet.

Tokom kampa mladi su kroz razgovore, radionice i zajedničke aktivnosti gradili međusobno poverenje, razmenjivali iskustva i učili o važnosti dijaloga, tolerancije i aktivnog doprinosa izgradnji mira. Sa sobom nose nova znanja, veću odgovornost i želju da budu pokretači pozitivnih promena u svojim sredinama.

Mirovni kamp već više od tri decenije okuplja mlade iz različitih zajednica sa istom porukom – da je mir moguće graditi svakodnevno, kroz male, ali značajne korake. Ideja kampa ostaje nepromenjena: graditi mir u sebi, među ljudima i u društvu koje zajedno stvaramo.

Organizatori su istakli ponos na tim voditelja i asistenata koji su svojim angažmanom doprineli uspešnoj realizaciji programa, kao i na sve mlade učesnike koji su bili deo ove priče.

Posebnu vrednost ovogodišnjem kampu dali su i članovi porodica nekadašnjih učesnika, čije prisustvo potvrđuje da se vrednosti mira, razumevanja i zajedništva prenose kroz generacije – „iz srca u srce“.

Poruka Mirovnog YU Peace kampa i ove godine ostaje jasna: mir je zajednički zadatak i put koji se gradi svakim novim susretom.

Foto:Youth in Peace – YU Peace

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.